Kariyer Merkezi (MARKAM)

Kariyer Merkezi (MARKAM)

Uzm. Danışman Serap Gencer kimdir?

19 Nisan 2018 Perşembe saat 18:00-21:00 arasında "Risk ve Kriz Yönetimi" eğitimi verecek olan konuğumuz Uzm. Danışman Serap Gencer kimdir?

Z. Serap Gencer lojistik, satın alma ve tedarik zinciri yönetimi konusunda uzmanlığını uluslararası ve ulusal üretim ve perakende sektöründe faaliyet gösteren firmalarda sağlamış deneyimli bir profesyoneldir.

20 yıllık kariyerine uzmanlık seviyesinde başlamış farklı firmalarda aldığı görevlerde direktörlük pozisyonuna kadar yükselmiştir. Yaklaşık üç yıldır da firmalara lojistik ve satın alma yönetimi konusunda hedeflerine ulaşmalarında serbest danışman ve geçici yönetici olarak hizmet vermektedir.

Profesyonel Kariyeri 1988 yılında Finans ve Lojistik Uzmanı olarakGül Elektrik Ticaret A.Ş. de başlamıştır. 1993 yılında yeni kurulmakta olan sektörünün öncüsü Toyotasa Otomotiv Sanayi Ticaret A.Ş. de ithalat uzmanı olarak göreve başlamış ve 1997 yılında şeflik pozisyonuna getirilmiştir. O dönemde şirketin %50 ortağı bulunan Japon Toyoto Motor Corporation firmasının dünya üzerindeki ortaklılarında şeflik pozisyonuna getirilmiş ilk kadın çalışandır. Toyotasa’da çalıştığı dönemde firma tarafından Sabancı Holding Yönetici Aday Programına aday gösterilmiş Holding İnsan Kaynakları tarafında yapılan değerlendirme sonrasında uygun bulunmuş ve iki yıl içinde yaklaşık 25 farklı kişisel ve iş geliştirme eğitimini tamamlamıştır. 7 yıllık Toyotasa görevlerinden sonra kariyerine sırası ile; Giysa Mağazacılık A.Ş. de Lojistik ve Satın Alma Müdürü (Sabancı_ Arcadia ortaklığı, İngiltere tekstil markaları perakende ve mağazacılık), Ak Internet A.Ş.’de Tedarik Zinciri ve Satın Alma Yönetmeni ve Müdürü (Sabancı Holding merkezi satın alma Elektornik Ticaret Platformu), Standart Profil A.Ş’de (Otomotiv Yan Sanayi Sızdırmazlık Filtre üreticisi) Satın Alma ve Lojistik Müdürü olarak görev almıştır.

2007 Eylül ayından beri de SCMFConsulting olarak lojistik, satın alma ve küresel tedarik zinciri yönetimi alanlarında perakende ve üretim sektörlerinden firmalara serbest danışmalık ve Geçici Yöneticilik hizmeti vermektedir. Ayrıca ihtiyaç olduğunda farklı danışmanlık firmalarının projelerine de serbest danışman olarak destek vermektedir. Bu süre içinde perakende üretim ve 3. parti lojistik firmaları için 15 farklı projeyi yönetmiş ve/ya katılmıştır. Ayrıca uluslar arası bir projede bir ilaç üretici firmanın tedarik zinciri değerlendirme projesinde serbest danışman olarak görev almıştır. Tüm bu projeler kendisinin mavi yakadan yönetim kurulu üyeliğine kadar ulusal ve uluslar arası platformlarda farklı görevlerdeki kişiler ile çalışabilme ve yönetme / yönlendirebilme yetkinliğini geliştirmesine katkı sağlanmıştır.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi diploması ve City Of London Polytechnic Marketing and Commerce sertifikası olan Z. Serap Gencer, Şamil Eğitim Ve Kültür Vakfı denetçi üyesidir.

Bu sayfa Kariyer Merkezi (MARKAM) tarafından en son 16.04.2018 11:22:51 tarihinde güncellenmiştir.